« Atpakaļ

“Krasta City” piegulošajā teritorijā Krasta ielā sākta gājēju un velosipēdu ceļa izbūve

Lai veicinātu infrastruktūras attīstību Daugavas labajā krastā un radītu drošas pārvietošanās iespēju visiem satiksmes dalībniekiem, šī gada maijā “Krasta City” piegulošajā teritorijā Krasta ielā uzsākta jauna gājēju un velosipēdu ceļa izbūve. To plānots pabeigt jau vasaras beigās.

 

Ceļš sāksies pie Salu tilta kā turpinājums jau esošajam gājēju un velosipēdu ceļam un noslēgsies pie Krasta ielas un Ogres ielas krustojuma, un tā plānotais garums būs 2,8km. Vietās, kur ceļš no braucamās daļas atdalīts ar zaļo zonu, tā platums sasniegs 4 metrus, nodrošinot 2,5 metru platumu velobraucējiem un 1,5 metru platumu gājējiem. Vietās, kur ceļš piekļaujas braucamajai daļai, paredzēta atdalošā josla 0,5 metru platumā. Lai pārvietošanās pa gājēju un velosipēdu ceļu būtu ērta un droša jebkurā diennakts laikā, visā tā garumā tiks uzstādīts apgaismojums.

 

Videi saudzīgi risinājumi un pilsētas infrastruktūras pilnveidošana ir būtiski “Krasta City” projekta stūrakmeņi, līdz ar to kvartāla attīstītāji pauž gandarījumu par šo Rīgas domes Satiksmes departamenta uzsākto būvprojektu. “Krasta City” projekta attīstītāji saredz to kā iespēju uzlabot ne tikai gājēju un velosipēdistu pārvietošanos nozīmīgā pilsētas posmā ar intensīvu satiksmi, bet arī piekļūšanu topošajam “Krasta City” kvartālam. Lai atvieglotu būvniecības procesu, būvdarbu veicējiem ir nodrošināta iespēja izmantot daļu “Krasta City” teritorijas būvniecības tehnikas un biroja moduļu novietošanai un būvmateriālu izvietošanai.

 

“Krasta City” daudzfunkcionālais A klases biznesa komplekss iecerēts kā vieta, kas iedvesmo tiekties uz jauniem mērķiem un sasniegt visaugstākās virsotnes. Unikāla ir ne tikai projekta atrašanās vieta pašā Daugavas krastā, galveno galvaspilsētas ceļu krustpunktā, bet arī plānotā apbūve ilgtermiņā. Kvartālā paredzēta gan daudzstāvu apbūve ar mūsdienīgu, kvalitatīvu darba vidi un lielisku skatu uz Daugavu, gan publiska labiekārtota krasta zona.

 

Šobrīd norisinās metu konkurss par teritorijas attīstības vīziju, kas noslēgsies 2020.gada Augustā. Pēc konkursa rezultātu izziņošanas tiks uzsākta projekta pirmās kārtas projektēšanas darbi un būvniecība. Plašāka informācija pieejama sekojot saitei: https://krastacity.metukonkurss.lv/