« Atpakaļ

“Krasta City” metu konkursa noslēgums un uzvarētāju apbalvošanas ceremonija

Nekustamo īpašumu attīstītāja “Hepsor” organizētais “Krasta City” teritorijas apbūves vīzijas metu konkurss ilga no 15. maija līdz 31. augustam. Kopumā tika saņemti 13 pieteikumi no 5 valstīm. Septembra sākumā žūrijas komisija 9 cilvēku sastāvā divu dienu garumā vērtēja iesniegtos pieteikumus un galu galā noskaidroja labākos.

 

22. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kores zālē notika konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonija un jaunās Daugavas labā krasta apbūves vīzijas prezentācija. Pasākumā piedalījās “Krasta City” attīstītāja pārstāvji, žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe, Rīgas pilsētas arhitektu biroja direktors Gvido Princis un metu konkursa laureātu un uzvarējušo arhitektu biroju pārstāvji.

 

Vietas izvēle nebija nejauša – no šejienes visā krāšņumā atklājas Rīgas ainava un ir saskatāma plānotā “Krasta City” teritorijas atrašanās vieta pie Salu tilta. Pasākumā bija iespēja ne tikai apbrīnot pilsētas skaisto panorāmu, bet arī iztēloties, kā Rīgas arhitektūras ansamblī organiski iekļausies jaunā projekta apbūves vīzija, iedvešot jaunu dzīvību un piešķirot mūsdienīgu izskatu šim kvartālam starp Salu tiltu, Krasta ielu un Daugavu.

 

Ceremonijas sākumā žūrijas vadītājs Jānis Dripe sniedza īsu ieskatu konkursa norisē un atklāja, ka žūrijai nenācās viegli pieņemt lēmumu. Dripe arī uzteica labākajos darbos veiksmīgi apvienotās ambīcijas būt pamanāmiem Daugavas labā krasta siluetā un vienlaikus spēt radīt mūsdienīgu un humānu vidi – pilsētu pilsētā, kurā cilvēki vēlas atgriezties darbam, atpūtai un izklaidei.

 

Turpinājumā Rīgas pilsētas arhitektu biroja direktors Gvido Princis ieskicēja “Krasta City” nozīmi pilsētvides attīstībā, piebilstot, ka pārskatāmā nākotnē šis projekts mainīs pilsētas seju. “Vēlos uzsvērt attīstītāja izpratni un atbildību par šo vietu un to, ka sarežģītās diskusijās nonācām pie kopsaucēja. No šī brīža stratēģiskās diskusijas pāries taktiskās diskusijās un process ies raitāk. Cerams, ka tas būs labs piemērs tam, kā var atrast kompromisus, kad lielas investīcijas ienāk pilsētā,” sacīja Princis.

 

Projekta attīstītāja pārstāvis Martti Krass pauda lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem par ieguldīto laiku un piedāvāto redzējumu, kā arī iepazīstināja ar tālākajiem “Krasta City” attīstīšanas plāniem. Teritorijas apbūves vīzijas izvēlēšana ir tikai pirmais solis, pēc kura turpināsies detalizētāka projekta izstrāde, un 2021. gada beigās varētu tikt uzsākti kvartāla attīstīšanas būvdarbi.

 

 

Uzrunām sekoja 5 uzvarētāju apbalvošana – vispirms 2 trešās vietas ieguvēju, pēc tam 2 otrās vietas ieguvēju un noslēgumā paziņojot uzvarētāju. Konkursa laureātu skaits liecina par pavisam ne vienkāršo žūrijas lēmuma pieņemšanas procesu un konkursa dalībnieku projekta metu izstrādē ieguldīto milzīgo darbu.

 

 

Pirmo vietu konkursā ieguva dāņu arhitektu biroja “Arrow Architects ApS” piedāvājums, saņemot 10 000 EUR balvu. Otro vietu dalīja arhitektu biroja “Sarma & Norde” darbs un “RUUME arhitekti”, “K forma” un Anša Šinkes kopīgais veikums, katram tiekot apbalvotam ar 6000 EUR. Trešo vietu metu konkursā ieguva projektētāju apvienības “OUTOFBOX” piedāvājums un “a part” un “Ozola un Bula arhitektu birojs” veikums, katram saņemot 4000 EUR.

 

 

Uzvarētāju pārstāvis un idejas autors arhitekts Ulriks Raiss (Ulrik Raysse) akcentēja pārmaiņas pasaulē un veidā, kā cilvēki dzīvo, un īsumā raksturoja savu “Krasta City” vīziju: “Mūsu piedāvājums fokusējas uz to, kā izskatīsies nākotne. Organiskas formas paviljoni apvienojumā ar dabas iedvesmotu apkārtni un skandināvisku dizainu rada spēcīgu piederības un identitātes sajūtu. Dažādu apjomu ēkas nodrošina daudzveidīgu darba vidi, kas harmoniski savienojas ar Rīgas vēsturisko panorāmu. Šī ir vieta, kurp gribas doties un uzkavēties pat tiem, kas te nestrādā. Šī ir nākotne!”

 

 

Arhitekta vīzija būs par pamatu visas teritorijas attīstīšanai kopumā, jau sākot ar pirmo kārtu, kurā tiks izbūvēta projektam nepieciešamā infrastruktūra un labiekārtota piegulošā teritorija. Izstrādātais mets paredz daudzstāvu apbūvi ar uzsvaru uz plašumu, gaismu un apzaļumotām jumta terasēm – šobrīd Eiropā aizvien aktuālāku tendenci šāda mēroga projektos. Liela nozīme ir starp plānotajām ēkām publiski pieejamai ārtelpai, kurā paredzētas apstādījumu, atpūtas un ēdināšanas zonas, laivu piestātnes, kā arī ikvienam pieejama atpūtas zona pašā Daugavas krastā. “Krasta City” ietvaros tiks izbūvēta moderna infrastruktūra – veloceliņi, gājēju tilts un tunelis, automašīu piebrautuve un atpūtas zona-, kas iekļausies pilsētas infrastruktūrā. Projekts uz visiem laikiem mainīs Daugavas labā krasta tēlu un uzlabos Rīgas ainavu, radot unikālu 21. gadsimtam piemērotu vidi, kurā gan darbs, gan atpūta ir līdzsvarā.

 

 

“Krasta City” metu konkursa apbalvošanas ceremonija tika atspoguļota arī sabiedriskajos medijos. To iespējams noskatīties https://tv3play.skaties.lv/tv3-zinas-11013114.

 

“Krasta City” ar savu unikālo atrašanās vietu pilsētas galveno ceļu krustpunktā un nākotnē balstīta dzīvesveida vīziju piedāvās rīdziniekiem iedvesmojošu vidi produktīvam darbam un patīkamai atpūtai. Kopumā visu attīstības projektu plānots īstenot desmit gadu laikā vairākās kārtās, izbūvējot vairāk nekā 155 000 m2 izmantojamās platības. Kopējo plānoto investīciju apjoms pārsniegs 150 miljonus eiro.

 

 

 

Papildus informācija:

Elīna Ozola,

mārketinga un pārdošanas vadītāja,

www.krastacity.lv,

info@krastacity.lv,

tālr. +371 29224774